BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
01.
16.
18:14

Zacher Gábor: A háziorvos a sürgősségire küldi a pácienseket, mert egyébként hosszú a várólista

Az ismert toxikológus, mentős- és sürgősségi orvos szerint mentésben jól állunk, az SBO-kon azonban túlterheltek a kollégái. Zacher Gábor szerint érthető, hogy a háziorvos kórházba küldi a beteget, mert akkor nem kell hónapokat várni egy vizsgálatra, de onnan senkit nem küldhetnek el. Így hosszú sorok várakoznak a diagnózisra a sürgősségi osztályokon. Eközben nem történt meg a szakdolgozói bérrendezés, 40 ezren hiányoznak a rendszerből.

Szerző(k):
Economx