BUX 139144.65 -0,11 %
OTP 45320 0,04 %
header

hulladék

11.
29.
23:59

Hulladékhasznosítót épített Tatabányán az RWE Umwelt

Tegnap átadta tatabányai hulladékhasznosítóját a német érdekeltségű RWE Umwelt Tatabánya Rt. A cég 212,5 millió forintból alakította ki az 1200 négyzetméteres, feldolgozó üzemcsarnokot, amelyhez 7000 négyzetméteres aszfalttal burkolt terület tartozik. A beruházáshoz 127 milliót kapott a környezetvédelmi alapból. Ennek felét nem kell visszafizetnie, a másik fele pedig kamatmentes kölcsön. A hulladékhasznosítóval megteremtették a lehetőséget a megyeszékhelyen és régiójában a szelektív gyűjtés bevezetésére. Az erre alkalmas anyagokat a helyszínen komposztálják. A papír- és a műanyag hulladékokat bálázva küldik tovább a feldolgozóüzemeknek. A még felhasználható fémeket válogatás után közvetlenül értékesítik. A veszélyes hulladékok egy részét a helyszínen ártalmatlanítják, a többit égetőműbe szállítják. A rendelkezésre álló 6 hektáros területen további újrahasznosító berendezések felállítását tervezik. Az RWE Umwelt AG Magyarországon először Törökbálinton vezette be a lakossági szelektív hulladékgyűjtést. Tatabányán az önkormányzat 30 gyűjtősziget létesítését tervezi. Ezek telepítésével megteremtik annak a lehetőséget, hogy a lakosságot közvetlenül bevonják a szelektív gyűjtésbe. V. E.

Szerző(k):
Vajna Erzsébet
06.
24.
23:59

Mégsem épülhetnek meg a gumifeldolgozók?

Megalapította magyarországi leányvállalatát a Tire Recyclers Inc., amely Tápiószelén építene gumihulladék-újrahasznosító üzemet. Lapunk információi szerint a helyi lakosok egy része az esetleges környezeti ártalmak miatt ellenzi a beruházást, s a hétmilliárd forintos befektetésről ősszel helyi népszavazás dönt. A B.H.B. Kft. Nagyatádra tervezett gumihulladék-feldolgozójának felépítése egyelőre pénzügyminiszteri döntésre vár, a beruházásnak helyet adó terület ugyanis még nem került vissza az önkormányzat tulajdonába.

Szerző(k):
Hőnyi Gyula