Életbe lép a vörös kód
A hőség miatt kedd reggeltől szerda estig ismét kiadta a vörös kód figyelmeztetést az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - írja az MTI.
Életbe lép a vörös kód
A hőség miatt kedd reggeltől szerda estig ismét kiadta a vörös kód figyelmeztetést az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - írja az MTI.
Újabb hőséghullám miatt érkezett riasztás
Hétfő déltől szerda éjfélig másodfokú hőségriasztást adott az országos tisztifőorvos az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzési adatai valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK)szakmai ajánlása alapján az ország teljes területére.
Idén gyakorlatilag elmarad a gyümölcsszezon, vegyen banánt nyáron!
A zöldségesek szerint idén nem igazán lehet számítani arra, hogy olcsó gyümölcsöt vásárolhatnak a vevők, a szamóca ráfonnyadt a hőségben a tövekre, a barackfajták túlnyomó részét már a tavaszi fagyok kivégezték.
Péntek este 8-ig marad a vörös kód
Továbbra is érvényben van a hőségriadó, de marad a vörös kód is. Ajánlatos ma is több folyadékot inni, a déli órákban elkerülni a napfürdőzést és órákat hűtött helységben tartózkodni. Szombatra jöhet egy pici, de az egész országban érezhető enyhűlés - írta az MTI.
Rendkívüli módon felmelegedett a Balaton
Az Afrika felől érkező forró levegő hatására 28,9 Celsius-fokosra melegedett csütörtökre a Balaton vize - tájékoztatta a siófoki obszervatórium vezetője az MTI-t.