Időjárás: kiadták a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést!
Békés és Csongrád megyében a legmagasabb szintre, harmadfokúra emelte a hőség miatt kiadott figyelmeztetését az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn.
Időjárás: kiadták a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést!
Békés és Csongrád megyében a legmagasabb szintre, harmadfokúra emelte a hőség miatt kiadott figyelmeztetését az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn.
38 fok és jégeső - ez vár ránk hétfőn
A kánikula mellett akár 40-50 mm eső is eshet néhány óra alatt.
Pokoli hőség van a szomszédban
Rendkívüli hőség tapasztalható a Nyugat-Balkánon, vasárnap Szerbiában 37 Celsius-fok is lehet, de Montenegróban és Bosznia-Hercegovinában a 40 fokot is megközelíti a hőmérő higanyszála - írta az MTI.
Dupla riasztás érkezett - odacsaphat az időjárás
A heves zivatarok és a hőség miatt is figyelmeztetést adott ki péntekre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szárazság: elzárják a kutakat Rómában
Naponta harminc kutat zárnak el Róma utcáin hétfőtől a rendkívüli hőség okozta szárazságban, egyes római kerületekben azonban nem vezetnek be vízkorlátozást a kutakat használó hajléktalanok és romák segítésére. A kutak vize kiváló minőségű.