Tovább melegszik az idő
Tartós hőség veszi kezdetét itthon, készüljön a rekkenő melegre.
Tovább melegszik az idő
Tartós hőség veszi kezdetét itthon, készüljön a rekkenő melegre.
Megrázó következményekkel jár a hőség
Szerbiában rekordot döntött az áramfogyasztás a második nyári hőhullám idején, ám az ország áramszolgáltató cége úgy véli: nincs itt semmi látnivaló, nem lesz gond az áramellátással a nyáron. A lakosságot azért takarékosságra buzdítják.
Így szervezzen programot a hétvégére
Szombaton délelőtt 23 fok és erős UV sugárzás várja a későn ébredőket. A továbbiakban többórás napsütés várható némi gomolyfelhőzettel- írja a köpönyeg.hu.
Közelít az újabb hőhullám
Egyre melegebb levegő áramlik fölénk, visszatér a kánikula, a jövő hét első felében 37-38 fok is lehet - írja az Időkép.hu.
Néhány napra eltűnik a nyár
Hétfő estétől az egész országban sok csapadékra és jelentős lehűlésre kell számítani. Keddtől fokozatosan csökken majd a felhőzet, de csak rövid napsütéses szakaszok várhatók, több helyen viharos erejű lehet a szél. Az OMSZ figyelmeztetést adott ki a viharok miatt.