Vasárnap országosan érvénybe lép a vörös kód
A rendkívüli hőség miatt vasárnap déltől országosan életbe léptetik a vörös kódot - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a kormány honlapján szombaton az MTI szerint.
Vasárnap országosan érvénybe lép a vörös kód
A rendkívüli hőség miatt vasárnap déltől országosan életbe léptetik a vörös kódot - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a kormány honlapján szombaton az MTI szerint.
Érkezik a másodfokú hőségriasztás
Szombatra még csak elsőfokú, vasárnapra és hétfőre már több megyére másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) a hőség miatt.
Hőhullám: a munkáltatókat figyelmezteti a minisztérium
A munkaadóknak a hőséghullámok idején különösen a szabadban végzett fizikai munkáknál (mint például útépítés, aszfaltozás, mezőgazdasági tevékenység) 14-16 Celsius fokos hőmérsékletű ivóvizet kell biztosítaniuk a munkavállalóknak a higiénés követelmények betartásával, a munkaszervezésnél pedig rendszeres pihenőidőket kell beiktatniuk - ismertette jelentésében a Pénzügyminisztérium munkavédelmi főosztálya a tárca honlapján.
Fullasztó napok elé nézünk - megszólalt az OMSZ
Az egyre magasabb hőmérséklet és nedvességtartalom miatt fülledtnek érezhetjük a levegőt - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ), amely hőség és felhőszakadás miatt is figyelmeztetést adott ki a következő napokra.
OMSZ: hőség és heves eső érkezik egyszerre
Szombatig minden napra figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat, az ország nagy részén egyszerre szenvednek majd a 25 fok feletti középhőmérséklettől és intenzív záporoktól.