Nehéz lesz a mai napot elviselni - országos figyelmeztetést adott ki az OMSZ
A tartós hőség miatt keddre is az egész országra figyelmeztetéseket adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Nehéz lesz a mai napot elviselni - országos figyelmeztetést adott ki az OMSZ
A tartós hőség miatt keddre is az egész országra figyelmeztetéseket adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Változást jósol az időjárásban az OMSZ
Jövő hét elején enyhülhet a hőség - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán. Az OMSZ szerint igazából az a rendkívüli, hogy ezen a nyáron eddig még nem volt ilyen meleg Magyarországon. Kedden 29-33 Celsius-fok várható.
Ilyen éjszakára készüljön
Vasárnap estétől csökken a felhőzet, és szinte mindenütt kiderül az ég. Az éjszaka második felére megszűnnek a záporok, zivatarok. A légmozgás többnyire mérsékelt lesz. Hajnalra 17 és 23 fok közé hűl le a levegő - írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSz).
Életbe lépett a vörös kód - elrendelték a hőségriadót
A rendkívüli hőség miatt 2018. július 29. (vasárnap) déltől országosan életbe léptették a vörös kódot - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapra már csaknem az egész országra - így Budapestre is - figyelmeztetést adott ki a tartós hőség miatt.
Intő jelek: ezekre mindenképp figyeljen, ha hőségben vásárol!
Harminc fok felett megváltoznak a vásárlási szokások. Aki teheti, menekül a vízpartra, a hűvösebbre, ennek következtében pedig kevesebb időt töltünk bevásárlással, nem is kevéssel - mutat rá a Blokkk.com kereskedelmi szakblog, amely olyan dolgokra is felhívja a figyelmet, amit érdemes a hőségben szem előtt tartani vásárláskor.