Lazítanak Magyarország délnyugati szomszédai
Horvátország és Szlovénia is fokozatosan enyhít a koronavírus-járvány terjedésének megfékezésére hozott korlátozásokon - közölte a két ország kormánya csütörtökön.
Lazítanak Magyarország délnyugati szomszédai
Horvátország és Szlovénia is fokozatosan enyhít a koronavírus-járvány terjedésének megfékezésére hozott korlátozásokon - közölte a két ország kormánya csütörtökön.
Koronavírus: jó hírek érkeztek Horvátországól és Szlovéniából
Az elmúlt egy hétben csökkenő tendenciát mutatott az új koronavírussal fertőzöttek száma Horvátországban és Szlovéniában - derült ki a válságstábok vasárnapi jelentéséből.
Győztek a svájcifrank-hitelesek a bankokkal szemben Horvátországban
Véget ért a devizahiteles perek többsége Horvátországban. Hét bank közül hat eláll attól, hogy tovább perelje az államot a devizahitelek átváltásával kapcsolatos veszteségeik miatt.
Nyitásra készülnek a vendéglátósok Horvátországban
Horvátországban meghaladta az ötezret a koronavírus-fertőzésben elhunyt áldozatok száma - derült ki a válságstáb vasárnapi jelentéséből. A vendéglátósok a tilalom ellenére nyitásra készülnek.
Már 2023-ban jöhet horvát euró
Minden gazdasági megfontolás azt támasztja alá, hogy Horvátországnak csatlakoznia kell az eurózónához, ezért döntött úgy az ország, hogy az első adandó alkalommal be is vezeti a közös pénzt – mondta a jegybank elnöke. Boris Vujcic szerint jól haladnak az előkészületekkel, amennyiben a járvány engedi, már 2023-ban lehet horvát euró.