BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

honvédelem

03.
04.
22:42

Kína nem erőlteti a fegyverkezési versenyt

Kínában jövőre is a korábbiakhoz képest kisebb arányban növelik az ország védelmi költségvetését. Megfigyelők azt találgatják, milyen ok húzódhat meg a döntés mögött. Kína körülbelül hét százalékkal növeli idén védelmi költségvetését – közölte szombaton az Országos Népi Gyűlés évenkénti ülésszakának kezdete előtt a törvényhozás szóvivője. A pontos értéket várhatóan az ülésszak elején, vasárnap jelenti be Li Kö-csiang miniszterelnök - írja az MTI.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
02.
23.
07:12

Magyarország már megint az élre tör - ki nem találná, most miben

Mert nagyot álmodni Simicskó István honvédelmi miniszter, aki alig pár hete azt vizionálta, hogy a magyar hadsereg 2026-ra a térség egyik meghatározó fegyveres testületévé válik. Jelenleg a visegrádi négyek (V4) közül Magyarország költi a legkevesebbet hadseregére. Tavaly 300 milliárd forint jutott a Magyar Honvédségnek, ami a GDP 0,8 százaléka. Innen szép nyerni.

Szerző(k):
Papp Zsolt
02.
16.
15:01

Államtitkár: Magyarország megérti az új amerikai vezetés elvárását

Magyarország azon kevés NATO-tagországok között van, amelyek világos tervvel rendelkeznek arra vonatkozóan, hogy 2026-ig megvalósuljon korábbi vállalásuk, vagyis védelmi költségvetésük elérje a hazai össztermék (GDP) legalább 2 százalékát - jelentette ki Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön Brüsszelben, a NATO-tagországok védelmi minisztereinek kétnapos tanácskozása alatt magyar újságíróknak nyilatkozva.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna