Hernádi: nem Horvátország és Magyarország közötti ügyről van szó
A CNBC-nek nyilatkozott ma Hernádi Zsolt, aki beszélt a Mol-INA viszonyról és a magyarországi energiacégek állami tulajdonba vételéről is.
Hernádi: nem Horvátország és Magyarország közötti ügyről van szó
A CNBC-nek nyilatkozott ma Hernádi Zsolt, aki beszélt a Mol-INA viszonyról és a magyarországi energiacégek állami tulajdonba vételéről is.
Eladják-e a Molt a norvégok?
Vajon mikor ad el a norvég állami alap? Milyen példák vannak arra, hogy a korrupción alapuló etikai megfontolások értékesítésre késztették volna a világ egyik legnagyobb befektetőjét? Korábban a Siemens és az Alstom került fel figyelőlistára.
Erős szavakkal állt ki Orbán a Mol mellett
A Mol az erős nemzeti ipar zászlóshajója, amire büszkék vagyunk, és ha kell, meg is védjük − mondta Orbán Viktor a Tiszai Vegyi Kombinát (TVK) Nyrt. 35 milliárd forintból felépülő butadiénüzeme alapkövének ünnepélyes lerakásánál. A miniszterelnök Hernádi Zsolttal, a Mol elnök-vezérigazgatójával együtt jelent meg az ünnepélyen, deklarálva, hogy kiáll a Mol első számú vezetője mellett. Orbán szerint a Mol jó kezekben van, hiszen a legnagyobb részvényese a magyar állam, amelynek ráadásul erős nemzeti köteléket is jelent a cég. Éppen ezért a Molt soha nem hagyják magára, akár itthonról, akár külföldről kérdőjelezik meg az érdemeit. Aki a Mollal szövetséget köt, az egyúttal Magyarországgal is köt egy erős, sikerre hivatott szövetséget − mondta a miniszterelnök, akinek beszédében így csak utalások voltak a horvát INA-ra. Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a leendő üzemről beszélt csak; szerinte a butadiénüzem kulcsszerepet játszik a Mol-csoport versenyképességének megőrzésében. Kiemelte, hogy a Mol három év alatt 300 milliárd forintot fordít magyarországi beruházásaira. A butadién-kinyerő üzemben a műgumi alapanyagát állítják elő, a terméket pedig főleg az autóabroncsokat gyártók használják fel. Az új gyár a tervek szerint 2015-ben kezdi meg termelését.
Orbán: megvédjük a Molt, ha kell
A Molt megvédjük, ha kell, a társaság pedig dolgozik és feladata Közép-Európa legnagyobb vállalatának további fejlesztése - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök és Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató közösen a TVK új butadién üzemének ünnepélyes alapkőletételén.
Kijelölték Hernádi ügyvédjét a horvátok
Védőügyvédet jelölt ki Hernádi Zsolt számára a zágrábi megyei bíróság, Laura Valkovic és a Mol elnök-vezérigazgatója azonban még soha nem találkozott egymással - írta csütörtökön internetes oldalán a Jutarnji List című zágrábi napilap.