BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

hernádi_zsolt

07.
06.
15:35

Döntött az ICSID az INA körüli korrupciós ügyben Hernádi Zsolt esetében

Már évtizedekre nyúlik vissza a több horvát kormány bukásához vezető Mol-INA-ügy. A korrupciós gyanú miatt Horvátország már elítélt egy volt kormányfőt is, valamint távollétében a Mol-vezérigazgató Hernádi Zsoltot is. A Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja – mint választott bíróság – most kimondta, hogy Hernádi Zsolt nem vesztegette meg a horvát államot az INA megszerzéséért.

Szerző(k):
Szabó Dániel
06.
29.
04:40

Az oroszok ki, Hernádi és Tombor beszálltak a magyar vagongyártásba

Az új honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf a cseh repülőgyártó cége után a magyar vagongyártó vállalkozásában is hátrébb lépett. A cseh vállalatnál Hernádi Zsolt Mol-vezér követte, míg a Dunakeszi Járműjavítóban egy olyan magántőkealaphoz került a részesedése, amelynek alapkezelője Hernádi egyik cége. Az orosz tulajdonos is kiszállt a Dunakeszi Járműjavítóból és az Egyiptomba vasúti kocsikat szállító Transmashholding Hungaryból, az utóbbiba Tombor András cége szállt be.

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
09.
11:36

Mol-vezér: az extraprofit inkább csak politikai tartalommal bír

Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. vezére szerint Európa komoly problémát okozott magának az Oroszországgal szemben bevezetett szankciókkal. Örül annak, hogy Magyarország részleges mentességet kapott az olajembargó alól, de maradtak a megállapodásban elvarratlan szálak. Szerinte Nagy Márton mondatai az extraprofitról inkább a politikai nyilatkozatok kategóriájába tartoznak és fokozatosan ki kellene vezetni a hatósági árazást.

Szerző(k):
Szász Péter