Ezt kérte Orbán Herman Van Rompuytől (bővített)
Orbán a várakozások feletti eredményeket vár 2013-tól, az Európai Tanács elnökétől pedig azt kérte, legyen fogadókészség és megértés azon magyar gazdaságpolitikai intézkedések iránt, amelyek az eurózónához tartozó államok szempontjából szokatlannak tűnnek. Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke a miniszterelnökkel tartott közös sajtótájékoztatón úgy vélte, 2012 fordulópont volt az eurózónában, de a reformok végrehajtásának fontosságát hangsúlyozta, és kijelentette: nincs visszalépés egyetlen tagállamnak sem.
Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna