BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

halászat

08.
29.
00:00

Nehezebb lesz az orvhalászok élete

A szeptember elsejétől hatályba lépő új halgazdálkodási és horgászati törvény számos ponton átalakítja a jelenlegi szabályokat. Több változás azonban csak később, csúsztatva lép életbe. Az idén például még érvényesek lesznek az eddig kiadott állami horgászjegyek és fogási naplók, az új szabályoknak megfelelően kiállított dokumentumokat januártól kaphatják majd kézhez a horgászok, míg a horgászturizmus fellendítése érdekében kitalált állami turista-horgászjegyeket csak jövő tavasztól vezetik be. A kifogható halak méretkorlátozásának, illetve a fogási tilalmi időszakok változásai ugyancsak januártól lépnek életbe. Szintén januártól lesz hatályos a természetes vizekből kereskedelmi céllal kifogott halak nyomon követhetőségét biztosító halászati fogási tanúsítvánnyal kapcsolatos változás is, így év közben a halászati, tógazdasági haltermelést végző vállalkozásoknak lesz idejük felkészülni a változásokra. A tanúsítvány bevezetésével a kiskereskedelemben és a vendéglátóiparban felhasznált halak forgalmát fehérítené az agrártárca. Ágazati becslések szerint a természetes vizekből illegálisan kifogott, feketén forgalomba kerülő halak mennyisége meghaladja a legálisan kifogott, évi 6-7 ezer tonnát is.

Szerző(k):
Kiss Melinda