BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gyógyszerész

08.
01.
23:59

Megegyezés a szaktárca és a patikusok között

Tegnap az Egészségügyi Minisztérium és a gyógyszerészek aláírták a patikák biztonságos működését szavatoló szándéknyilatkozatot. A megállapodás rövid távon 800 millió forint többletkiadást jelent az egészségbiztosítási kasszának. Idén már nem növekszik az árrés, azt először csak 2002. július elsejétől emelik a jelenlegi 15-ről átlag 17,5 százalékra, majd 2003 júliusától 20 százalékra, ami már az EU-átlag négyötödét éri el. A szándéknyilatkozatban foglalt intézkedéseket azonban a kormánynak még jóvá kell hagynia. A patikákban készülő magisztrális gyógyszerek díjtételei szeptember 15-től négyszeresükre emelkednek. A felek támogatják továbbá azt a képviselői módosító indítványt, amely a gyógyszerész patikai tulajdonrészét minimum 51 százalékban állapítja meg. A javaslat tehát a patikusnak többségi tulajdonrészt biztosítana a jövőben. Megfigyelők szerint az eljárás jogi problémákat vet fel, mivel sem a patikus, sem a jelenleg többségi tulajdonnal rendelkező fél nem kényszeríthető jogszabály által a tulajdoni arányok megváltoztatására. S. P.

Szerző(k):
Sólyom Péter