BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

gyártás

11.
22.
07:08

Szép lassan lebuktak az autógyártók, hogy válságba kerülnek

Az elmúlt pár évben kevés jobb befektetés volt az árupiacokon, mint az akkumulátorokhoz használt ritka fémek felvásárlása. A beharangozott elektromos autókat érintő fejlesztési beruházások miatt mindenki arra számított, hogy se kobaltból, se lítiumból nem tudnak eleget bányászni a világon. Most viszont elindult az áresés, mert blöffnek tűnik, hogy a villanyautók egyhamar meghódítsák a piacokat. Az autógyártók viszont állításuk szerint dollármilliárdokat égetnek el a beruházások során. Ez a közeli jövőben még nagy bajt okozhat.

Szerző(k):
Szabó Dániel