BUX 139041.43 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
header

gyár

12.
02.
06:40

Elektromosautó-ipari óriáscég költözik Debrecenbe

Mintegy 65,5 milliárd forintos óriásberuházás érkezik Debrecenbe, 440 új munkahelyet teremtve a régióban. Az elektromos autók akkumulátoraihoz szükséges szeparátorfóliákat gyártó sanghaji központú Semcorpnak ez lesz az első, Kínán kívüli üzeme. A kormány 13 milliárd forintos, vissza nem térítendő készpénztámogatást biztosít a fejlesztéshez. A Napi.hu Papp Lászlót, Debrecen polgármesterét kérdezte az új beruházásról.

Szerző(k):
Kónya Ádám