Bányakoncessziókat oszt a fejlesztési miniszter
Bányászati koncessziók megszerzésére tett közzé pályázatokat a fejlesztési miniszter. A koncessziót 20, illetve 35 évre lehet szerezni.
Bányakoncessziókat oszt a fejlesztési miniszter
Bányászati koncessziók megszerzésére tett közzé pályázatokat a fejlesztési miniszter. A koncessziót 20, illetve 35 évre lehet szerezni.
Zöldebb lesz a magyar Audi
A jövő év végétől geotermikus energiával fedezi jármű- és motorgyára hőszükségletének hatvan százalékát az Audi Hungaria Motor Kft. - hangzott el a társaság hétfői győri technológiai napján.
Folytatódik a geotermikus projekt Miskolcon
A PannErgy megkezdte Miskolcon a geotermikus projekt második fázisának kivitelezését - közölte a társaság az MTI-vel hétfőn.
Kiírták a bányászati pályázatokat
A lehetséges befektetőknek Magyarország hét területén nyílik alkalmuk kizárólagos bányászati koncessziós jogok pályázati úton történő megszerzésére, miután a nemzeti fejlesztési miniszter koncessziós pályázati felhívást tett közzé a szénhidrogén-bányászat fejlesztésére, illetve a geotermikus energia fokozottabb hasznosítására. Legutóbb 2010-ben adtak ki bányászati engedélyeket Magyarországon. A geotermikus energia kutatása, kinyerése és hasznosítása céljából Jászberény, Ferencszállás és Kecskemét esetében, szénhidrogén kutatására, feltárására és kitermelésére pedig a Szegedi-medence délkeleti és nyugati, valamint Battonya−Pusztaföldvár északi és déli területeire vonatkozóan jelentek meg felhívások.
Évek óta erre vártak: kiírták a bányászati pályázatokat
A lehetséges befektetőknek Magyarország hét területén nyílik lehetőségük kizárólagos bányászati koncessziós jogok pályázati úton történő megszerzésére.