Miközben a magyarok cserben hagyták a kormányt, Orbán Vikor miniszterelnök a politikai igazgatója 56'-al kapcsolatos kijelentései miatt kényszerült magyarázkodni. Megtudtuk, melyik irányba megy tovább az ország, és azt is, hogy hogyan számolják a jövőben a minimálbért, mialatt visszafordíthatatlanul összeszerelő üzemmé válunk és elsötétül az ország. Ha ez nem lett volna még elég: az állampapír-befektetők is rossz híreket kaptak, és kikerült egy titkos nyugdíjjelentés, ami nem sok jóval kecsegtet. Szerkesztőink válogatása az elmúlt hét legfontosabb és legolvasottabb gazdasági és közéleti híreiből.
Szerző(k): EconomxDöbbenetes különbségeket tapasztalni a magyarországi bérek kapcsán, van olyan vármegye, ahol – az átlagot nézve – kétszázezer forinttal keresnek kevesebbet, mint a fővárosban. Nem meglepő így az sem, hogy elemzők szerint megtört a munkanélküliség csökkenő trendje.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA jegybank becslése szerint ráadásul ez nem csak idén, de valószínűleg jövőre is így lesz.
Szerző(k): Z. B.A tervezet szerint a védelmi kiadások jövőre a GDP 6,2 százalékát teszik ki.
Szerző(k): L. K.Tragikus augusztuson van túl a magyar költségvetés, aminek meg is lett az eredménye: amíg júliusban összelapátoltunk 213 milliárd forintot, addig augusztusban 414 milliárd forinttal szállt el a mérleg. A titok a bevételek elmaradásában keresendő.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz elsőrendű "A" kategóriába sorolta át Horvátország hosszú lejáratú devizakötelezettségeinek osztályzatát a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt azzal indokolta a lépést, hogy az euróövezeti csatlakozás óta az egy főre jutó horvát hazai össztermék (GDP) gyors ütemben közelít az Európai Unió átlagához.
Szerző(k): L. K.A globális üzleti szektor szereplői nem tartanak további recessziótól, de növekedésre sem igazán számítanak
Szerző(k): Zádori BenceÉvente a magyar gazdaságnak a parlagfű pollenje által okozott károk összege elérheti a 400-500 milliárd forintot is, ami a tavalyi GDP 0,4 százaléka. A Néhib azt válaszolta lapunknak, hogy idén a parlagfüves területek miatt a csúcsbírság kétmillió forintra rúgott.
Szerző(k): Koncsek RitaAz ING Bank becslései alapján a harmadik negyedéves GDP növekedést az árvízi hatás maximum 1-2 tizeddel ronthatja le, de a helyreállításakor mindez kiegyenlítődik.
Szerző(k): Sárosi Viktor