Falaz a román parlament a magyar kormánynak
Nem támogatták Romániában a magyarországi gázexport tervének parlamenti kivizsgálását - írja az MTI.
Falaz a román parlament a magyar kormánynak
Nem támogatták Romániában a magyarországi gázexport tervének parlamenti kivizsgálását - írja az MTI.
Az oroszok gyenge pontjára ütnek a lengyelek
Háromnegyed évszázad orosz gázfüggőség után Lengyelország teljesen le akar válni a Gazprom köldökzsinórjáról. Ehhez már csak a Dániát és Lengyelországot összekötő gázvezeték kiépítését kell befejezni.
Szijjártó: gázvezetéket építtet a magyar kormány
Az egész visegrádi csoport (V4) energiabiztonságára pozitív hatással lesz az az új, a magyar gázelosztó központ és a magyar-szlovák interkonnektor között építendő vezeték, amelyet a múlt héten hagyott jóvá a kormány - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Pozsonyban Ivan Korcok szlovák külügyi államtitkárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Összeborul az USA és Lengyelország - ellenzik az oroszok nagy tervét
Varsó és Washington szerint az Északi Áramlat-2 gázvezeték aláássa Európa biztonságát és energetikai stabilitását - hangsúlyozta szombaton Varsóban Rex Tillerson amerikai külügyminiszter. A közös sajtóértekezleten bírálta az orosz-német projektet Jacek Czaputowicz lengyel külügyminiszter is.
Gázzal fűt? Akkor erről tudnia kell!
A kormány 2018 január elsejétől megszüntette a földgázszolgáltatás területén a műszaki biztonsági felülvizsgálatot a könnyű közmű programban, helyette az elosztó társaság a tényleges veszélyt jelentő gázszivárgást fogja ingyen vizsgálni - mondta Bartal Tamás, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára.