BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
header

gázkitermelés

05.
13.
00:00

Kivonul a brit gázkitermelő

Részben kiszáll a magyarországi földgázüzletből a londoni székhelyű Ascent Resources Plc, amely mintegy 450 ezer euróért (132 millió forintért) adja el a PetroHungaria Szénhidrogén-kutató és Termelő Kft.-ben meglévő közel 49 százalékos részesedését − értesült a Napi Gazdaság. A pakettet a többi tulajdonos vásárolja meg: e tranzakció révén a DualEx részesedése 40-ről 70, a Geomega Kft.-é 10-ről 20-ra, a Swede Resources AB-é pedig 2-ről 10 százalékra emelkedik. A Céginfo.hu adatai szerint a PetroHungaria a 2009-es bő 600 millió forint árbevétel mintegy dupláját érte el 2010-ben és 2011-ben is. A cég ugyanakkor folyamatosan veszteséges, tavalyelőtt a 160 millió forintot közelítette a mínusz. Mindezt egy bányatelken, a kelet-magyarországi Penészleken érte el a társaság, ezen kívül kutatási területtel nem rendelkezik. Az Ascent részben a mező viszonylag szerény termelési kilátásaival és saját korlátozott készpénzpozícióival indokolta a kiszállást. A társaság tavalyi féléves jelentése szerint a penészleki kitermelés napi nettó negyedmillió euró bevételt hoz, a kitermelés 2010. márciusi kezdete óta összesen 24 millió köbméter földgázt hoztak felszínre.

Szerző(k):
Ádám Viktor