Az olaj olcsóbb lett, a gáz emelkedéssel kezdett a tőzsdén
Mínuszban kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék.
Az olaj olcsóbb lett, a gáz emelkedéssel kezdett a tőzsdén
Mínuszban kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék.
Január óta nem volt ilyen magas az olaj ára
Vegyes kezdés után többségében veszteséges indexekkel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok. A hetet viszont egy-másfél százalékos nyereséggel fejezték be.
Ma még zseni, holnap idióta - kiszúrt a gurukkal a piac
Nagyot kaszáltak tavaly az úgynevezett trendkövető stratégiákat használó hedge fundok, sikeresen lovagolták meg a februárban megindult az amerikai kamatemelések által kiváltott eladási hullámot. Az idei pozitív fordulatot nem tudták azonban lekövetni és most vaskos mínuszokat termelnek befektetőiknek.
Jelentősen csökkent a gáz ára Európában
Az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, októberi határidős jegyzésben megawattóránként 37,70 eurón állt 9 órakor, ami 4,26 százalék csökkenés a szerdai záróértékéhez képest. Eközben csütörtökön vegyesen indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék.
Az olaj árát is magasba repítette a Mexikói-öbölben pusztító hurrikán
Az európai kereskedési idő végén az amerikai WTI nyersolaj ára 0,21 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben 81,33 dolláron hordónként. A Brent ára 0,25 százalékkal ment feljebb hordónként 85,70 dollárra.