Már a kenyér is drágulhat júniusban
Takarékosabban bánnak a háztartások a kenyérrel, a pandémiával összefüggő korlátozások is visszavetették a fogyasztást, ami miatt a malmok az idén a tavalyinál 15-20 százalékkal kevesebb búzát őröltek. Az egyik vezető piaci szereplő szerint még soha nem voltak olyan magasak az induló búzaárak, mint az idei új termésé. A drágulás miatt a malomipar júniusban kénytelen lesz árat emelni, és meglehet, hogy az ősszel ismét - írja a Világgazdaság.




