Lejár a moratórium: hétfőtől kikapcsolhatja a gázt és az áramot az MVM
Hétfőn lejár a tavaly év végén bevezetett kikapcsolási moratórium, így akik tartozást halmoztak fel az MVM-mel szemben, azoknál már kikapcsolhatják az áram- és gázszolgáltatást.
Lejár a moratórium: hétfőtől kikapcsolhatja a gázt és az áramot az MVM
Hétfőn lejár a tavaly év végén bevezetett kikapcsolási moratórium, így akik tartozást halmoztak fel az MVM-mel szemben, azoknál már kikapcsolhatják az áram- és gázszolgáltatást.
Leállt a gázszállítás, a fagyhalál réme fenyegeti az embereket
Már decemberben bejelentette a Gazprom a Moldovába irányuló gázszállítások leállítását, és 709 millió dollár tartozás kifizetését követeli az országtól. Az Európa-barát chisinaui kormány azonban azt állítja, hogy a fennmaradó tartozásának összege csupán mintegy kilencmillió dollár. Amíg vitatkoznak, leáll az ipari termelés és olyan szintű károk keletkeznek, amelyek visszafordíthatatlan változásokat hoznak.
Konyec orosz gáztranzit: ebben a régióban már se fűtés, se áram
Leállt az európai gáztranzit, majd ennek hatására leállt a melegvíz- és a fűtésszolgáltatás is szerdán az egyik moldovai régióban. Arra figyelmeztetik a lakosságot, hogy öltözzenek melegen.
Szén-monoxid-mérgezés: három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
Karácsony másnapján negyed tizenegykor érkezett a bejelentés a katasztrófavédelemhez.
A magyar távfűtést ezer évig szidták, most hosszú ideig fogják imádni
A közel 100 hazai távhőszolgáltató Magyarország 95 településen 675 ezer lakossági fogyasztót és több mint 13 ezer egyéb felhasználót lát el, ami az összes hazai hőigény 12 százalékát fedi le a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségének (MaTáSzSz) adatai szerint. A rendszerek fejlesztése és modernizálása, a megújuló energiák bevonása töretlenül zajlik Budapesten és más hazai városokban is.