A béremelés miatt csalódott ápolók már a vendégmunkásoktól is tarthatnak
Nem mindenki kapja meg a kormányzat által beígért 20 százalékos béremelést.
A béremelés miatt csalódott ápolók már a vendégmunkásoktól is tarthatnak
Nem mindenki kapja meg a kormányzat által beígért 20 százalékos béremelést.
Máris akadozik a betegellátás, hiányoznak a bérnővérek a rendszerből
Eddig a nővérek 15 százaléka bérnővérként dolgozott a kórházakban. A munkaerő-kölcsönző cégek kiebrudalásával elkerülhetetlen a kapacitáscsökkenés, mondta Soós Adrianna az érdekvédő szakszervezet elnöke.
Drámai január jön a kórházakban - még kevesebb nővér lesz az osztályokon
Egy korábban elfogadott jogszabály szerint 2024. január 1-től nem lehet bérnővért alkalmazni az állami egészségügyben, csak kivételes esetben. Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke az Economxnak azt mondta: a szigorítás egész biztos, hogy kapacitáscsökkenéssel fog járni.