Amíg a magyarok pihennek, sokan sokat nyernek Nyugat-Európában
Pluszban kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék hétfőn.
Amíg a magyarok pihennek, sokan sokat nyernek Nyugat-Európában
Pluszban kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék hétfőn.
London és Frankfurt vörösben, Párizs zöldben zárt
Veszteséges kezdés után vegyes, többségében emelkedő indexekkel zárták október utolsó kereskedési napját a főbb európai tőzsdeindexek.
Pozitív napkezdés várható Európában
Indexemelkedésre lehet számítani kedden a főbb európai értékpapírpiacokon a kereskedés kezdetén. A tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján a vezető indexek 0,1-0,3 százalékos emelkedéssel nyithatnak - írja az MTI.
Repkedtek a mínuszok a magyar tőzsdén
Jól indította a napot a BUX, de a nap második felében már csak mínuszban járt, a kedvezőtlenné váló hangulatban mind a négy vezető részvény árfolyama esett. A forgalom kimondottan alacsony volt - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek.
Alacsony forgalomban, történelmi csúcson zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 133,04 pontos, 0,24 százalékos emelkedéssel, 55 254,39 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 5,6 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.