Zöldben zárt Nyugat-Európa
Pozitív kezdés után indexemelkedéssel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
Zöldben zárt Nyugat-Európa
Pozitív kezdés után indexemelkedéssel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
Elemző: az OTP húzta le a BUX-ot
Az OTP gyengébb teljesítménye miatt kisebb korrekció történt a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT). A részvény árfolyama annak ellenére gyengült, hogy a Magyar Nemzeti Bank egyértelműen a kamatemelés mellett foglalt ma állást, ami jó hatással szokott lenni a bankpapírra - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője a szerdai kereskedésről az MTI-nek.
Izmozás ment az európai tözsdéken
Erős zárás jellemezte a kontienes tőzsdit - írta meg az MTI.
Csúcsközelben a BUX és az OTP
Európában és a tengerentúlon egyaránt pozitív a befektetői hangulat, ezt követte a Budapesti Értéktőzsde is a pénteki kereskedés során - mondta Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek. A hazai részvényekkel alacsony forgalomban kereskedtek. A Richter-papír ment a legjobban, a forgalma 3,5 milliárd forintot ért el.
Tőzsde: minimális mozgás a főbb európai piacokon
Alig mozdultak el a vezető nyugat-európai tőzsdék irányadó mutatói szerdán a keddi záróértékükhöz képest - közölte az MTI.