BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
header

fővárosi_önkormányzat

06.
18.
18:56

A Váralagút nélkül újítaná fel a főváros a Lánchidat

A főváros mindenképpen szeretné felújítani a Lánchidat, de a beruházást a Váralagút megújítása nélkül képzeli el, és az sem biztos, hogy a pesti oldali villamospálya-alagút felújítására is lesz pénze. Erről Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes nyilatkozott egy csütörtöki háttérbeszélgetésen az MTI szerint. A Lánchíd-beruházásról azt mondta: "ha belerokkanunk, akkor is megcsináljuk".

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
09.
22:51

Főpolgármester: Budapest működőképessége a tét

Szerdán egyeztet a kormány az önkormányzati szövetségekkel; a Budapestet ellehetetlenítő, a Budapest-adót bevezető költségvetésről fogunk tárgyalni - jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester, aki a kerületi polgármesterek javaslatai alapján három javaslatcsomagot visz a találkozóra. Tét a csőd elkerülése és az önkormányzatiság megőrzése - írta Karácsony a Facebook-oldalán.

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
06.
20:12

Mi lesz a Lánchíddal? - A fővárosnak többet kell befizetnie, mint amennyit kap az államtól

A főpolgármester szerint felelőtlenség lenne úgy elkezdeni a Lánchíd felújítását, hogy nem tudják, miből fizetik azt ki - hangzott el az RTL Híradóban. A kormány jövő évi költségvetési tervezete szerint Budapest nettó befizetőjévé válna az államnak, a mintegy 29 milliárd forintos támogatással szemben 36 milliárdos elvonás áll.

Szerző(k):
Domokos Erika