BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

forrás

12.
17.
22:59

Megvette a Pharmachomot a Forrás és a Hungaropharma

A Forrás Vagyonkezelési és Befektetési Rt. és a Hungaropharma Rt. megvásárolta az R.E.L. Partners N.V. holland társaságtól a gyógyszer-nagykereskedelemmel foglalkozó Pharmachom Kft.-t, majd tőkeemelést hajtott végre a cégnél - tudta meg a NAPI Gazdaság. A Forrás 250 millió forint készpénzzel, a Hungaropharma ugyanekkora összegű apporttal (gyógyszerkészítményekkel) növelte a Pharmachom tőkéjét, amely így 503 millió forintra emelkedett. Az üzletrészekért fizetett vételárat egyik fél sem kívánta elárulni. A Pharmachom tovább folytatja eddigi tevékenységét - tájékozatta lapunkat Gungl Beáta, a Forrás portfóliómenedzsere. A Forrás 2-3 év múlva értékesíteni szeretné a tulajdonában lévő 50 százalékos üzletrészt, amelyre a Hungaropharmának elővásárlási joga van. A magyar gyógyszer-nagykereskedelmi piacon a Hungaropharma részesedése mintegy 30, a Pharmachomé 4-5 százalék - mondta lapunknak Szabó Ferenc, a Hungaropharma elnök-vezérigazgatója. Szabó egyelőre nem tudta megmondani, hogy a Forrás Pharmacom-részesedésének eladásakor élnek-e majd elővételi jogukkal. B. A.

Szerző(k):
Bakonyi Attila