BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
header

finanszírozás

12.
04.
06:20

Csapdában vergődik az egészségügy - nincs kiút?

A kormányzat addig nem tesz plusz pénzt az egészségügybe, amíg nincs strukturális átalakítás, abba viszont nem vág bele a politikai kockázatok miatt. Folyamatosan születnek fontos szakpolitikai anyagok amelyek a fiókban porosodnak, felrajzolódnak a pontos irányok, de a megvalósítás felé egyetlen lépés sem történik. Mindeközben az egészségügy csak vergődik, a lakosság egészségesen tartására vagy meggyógyítására pedig GDP-arányosan soha ilyen kevés pénzt nem költött az állam - hangzott el többek között az IME egészségügyi szaklap keddi konferenciáján.

Szerző(k):
Szepesi Anita