Új élet indul több magyarországi egyetemen augusztusban
Jövő hónaptól finanszírozási formában működik hat felsőoktatási intézmény.
Új élet indul több magyarországi egyetemen augusztusban
Jövő hónaptól finanszírozási formában működik hat felsőoktatási intézmény.
Oda csapott le a kormány, ahol senki sem várta
A magyar kormány a válságkezelési intézkedések részeként ötödével visszavágta az élsport támogatását, az olimpiai sikersportágakat sem kímélték, igaz, ezek esetén volt miből lefaragni.
Ezt tette a magyar államadóssággal a koronavírus
Növekvő hiánnyal számol a kormány, ezért az államadósság-kezelőnek is rá kellett kapcsolnia a kötvénykibocsátásoknál. A lakosságtól is szépen folyik be a pénz, de az intézményi kötvények és a devizakötvények kibocsátása terén is nagyon jól áll az ország időarányosan.
Kiderült: így teljesített az egészségügy a járvány alatt
Június végére az egészségügyi intézmények kezdenek visszatérni a régi kerékvágásba, az összes ellátási esetszám elérte a tavalyi 80 százalékát. A Nemzeti Egészségügyi Alapkezelő (NEAK) adatai szerint a leállás két és fél hónapja alatt nem sok akut eset maradhatott el, az elektív ellátások esetszámai viszont 80 százalékkal csökkentek - derült ki többek között a META hétfői online konferenciáján Kiss Zsolt, NEAK főigazgató előadásából.
Karácsony: "Döntött a miniszterelnök, dzsihád van"
Karácsony Gergely főpolgármester úgy látja, hogy a korábbi kormányok is lefogyasztották anyagilag Budapestet, de a mostani az, amely nem csupán fejőstehénként kezeli a fővárost, hanem elküldi a vágóhídra.