BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
header

fertőzés

02.
27.
11:32

A spanyolnátha nem pusztított úgy Magyarországon, mint a koronavírus

A spanyolnátha két évében Hollandia és Dánia után Magyarországon volt a legkevesebb egymillió lakosra jutó halott. A koronavírus járvány két évében azonban népességarányosan nálunk haltak meg a legtöbben. De nemcsak a rangsorban változott meg a helyünk, hanem ijesztő mértékű különbség alakult ki 10 egy kutatásban vizsgált 10 ország (Magyarország, Németország, Franciaország, Svájc, Spanyolország, Olaszország, Norvégia, Dánia, Hollandia, Svédország) között - derül ki egy friss kutatásból, amelyet Valentiny Pál az ELKH Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaságtudományi Intézetének emeritus kutatója publikált a Portolión.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
25.
09:04

Koronavírus: 88 halott, 4498 új fertőzött Magyarországon

Péntekre virradóra 4498 új fertőzöttet azonosítottak, 88 beteg elhunyt. Egy nappal korábban 5512 új fertőzöttről és 102 halálos áldozatról írt a központi oldal. Kórházban jelenleg 3997 covidost ápolnak, lélegeztetőgépre 148 beteg szorul. Egy nappal korábban 4199 covidos feküdt kórházban, közülük 165-en szorultak lélegeztetőgépre. Az elvégzett tesztek ötöde igazolta a vírus jelenlétét. A legalább egy oltást felvett magyarok száma egy nap alatt 1372 fővel gyarapodott.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
25.
07:59

Koronavírus: 100 százalékos védelmet ígér egy újonnan kifejlesztett vakcina

Teljes védelmet nyújthat a súlyos Covid-19 ellen a Sanofi és GSK közelmúltban kifejlesztett vakcinája. A vállalatok most az Amerikai Élelmiszer és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA), valamint az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyét kérik ahhoz, hogy a készítményt kétadagos vakcinaként és emlékeztető oltásként is alkalmazhassák - írja a házipatika.com.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss