Dízelbotrány: az amerikai tőzsdefelügyelet beperli a Volkswagent
Az Egyesült Államok tőzsdefelügyelete (SEC) bepereli a Volkswagent és annak korábbi vezérigazgatóját, Martin Winterkornot, amiért a német autógyártó csalt a dízelmotorjaival a környezetvédelmi vizsgálatokon. A hatóság érvelése szerint az Egyesült Államok befektetői piacán "hatalmas csalásnak" minősül, hogy a cég vonzóbbá tette a papírjait úgy, hogy átverte az ügyfeleit.




