BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

felháborodás

01.
08.
23:59

A MEH szerint csökkenteni kell az áramcégek árrését

Az áramszolgáltatók felháborodására reagálva a Magyar Energia Hivatal (MEH) elemezte az idén január elejétől bevezetett szabályozási rendszert. Az árréscsökkentést a hivatal a megtérülés metodikájának módosításával, illetve az áramlopás miatti veszteségek el nem ismerésével hajtja végre. A hivatal számítása szerint túlzott a szolgáltatók azon állítása, hogy 20-22 milliárdos árréstömegtől esnek el, szerintük az idei évben a jelenlegi szabályozás mellett 10-13 milliárd forintos csökkenést kell elszenvedniük a szolgáltatóknak. Azt azonban a hivatal is elismeri, hogy várhatóan csökken az áramszolgáltató szektor adózás előtti nyeresége.

Szerző(k):
Tallósy István