Október és január között 82-en fagytak halálra Magyarországon
Magyarországon 82-re nőtt a fagyhalál áldozatainak száma – jelentette pénteken a Magyar Szociális Fórum, amely a szétzilálódott szociális hálóval magyarázza a tragédiákat.
Október és január között 82-en fagytak halálra Magyarországon
Magyarországon 82-re nőtt a fagyhalál áldozatainak száma – jelentette pénteken a Magyar Szociális Fórum, amely a szétzilálódott szociális hálóval magyarázza a tragédiákat.
Befagyott a Balaton a part mentén, bírságot is kaphat, aki jégre megy
A Balatonon jelenleg életveszélyes a jégen tartózkodás - írja közleményében a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság. A hajnalra virradóra a parti sáv egyes részein és a kikötőkben kialakult jég alkalmatlan és életveszélyes a közlekedésre és a sportolásra. Aki a tiltás ellenére szabad vizek jegére megy, azt pénzbírsággal sújthatja a rendőr, a közterület-felügyelő, a halászati őr vagy a katasztrófavédelmi szerv munkatársa.
Figyelmeztetés kaptak a vízórások a tél miatt
A vízmérők, valamint a vízvezetékek és a szerelvények téliesítésére figyelmezteti a lakosságot a magyarországi ivóvíz- és csatornaszolgáltatást végző szervezeteket képviselő Magyar Vízközmű Szövetség (MVSZ).
Már látszik, milyen időre számíthatunk a jövő héten
A jövő héten is marad a hideg idő, többfelé napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet, és helyenként, a hóval borított tájakon mínusz 10 Celsius-foknál is hidegebb lesz - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Milliárdosok vették célba az űrt, Közép-Európa áradásokkal küzdött, kiderült, hogy Magyarország is érintett a dollármilliárdos kémkedési piacon - ilyen volt a július
Jeff Bezos és Richard Branson milliárdosok berúgták az ajtót a civil űrutazásnak, Németországot és Belgiumot heves áradások sújtották, Brazíliában a nyár közepén havazott és fagyott el a kávé. Kirobbant a világon a Pegasus-botrány, ami rávilágított, hogy az iPhone-ok is sebezhetők. Meggyilkolták Haiti elnökét, de tíz hónap alatt először fordult elő, hogy egyetlen magyar ember sem halt meg koronavírusban. Létrejöttek az alapítványok, amelyekhez a magyar egyetemek legnagyobb része került, népszavazás jelentett be Orbán Viktor a gyermekvédelmi törvényről, zöld utat adtak a harmadik oltásoknak. Ezek voltak július legfontosabb eseményei.