BUX 140006.82 0,27 %
OTP 45940 -0,07 %
header

facebook

02.
20.
08:55

Közel 500 milliárd dollárt égetett el a Facebooknál Zuckerberg lázálma

Soha nem látott elértéktelenedést produkált a Facebook anyavállalata a Meta Platforms. Mark Zuckerberg cége nagyon sokat veszített azon, hogy az Apple letiltotta mérhetetlen felhasználóiadat-gyűjtését, valamint a vezérigazgató szívügye, a Metaverzum is csak égeti a pénzt. A cégnek a különböző szivárogtatások sem tettek jó. Már a 10 legértékesebb vállalat közül is kiesett a Meta.

Szerző(k):
Szabó Dániel
02.
17.
14:06

Magyar cégek is bajba kerülhetnek ugyanazért, amiért a Google és a Facebook a kivonulást fontolgatja

Össztűz alá került a Google Analytics, rekordgyorsasággal születnek az adatvédelmi hatóságok elmarasztaló határozatai, megállapítva, hogy az annak használatával megvalósuló amerikai adattovábbítások az uniós általános adatvédelmi rendelet (GDPR) rendelkezéseibe ütköznek. A Google-höz hasonló amerikai nagyvállalatok, köztük a Facebook anyacége, a Meta egyenesen az Európából történő kivonulást fontolgatja, amennyiben az európai adatok amerikai szervereken történő tárolásának jelenleg borús helyzete nem oldódik meg.

Szerző(k):
Molnár Csaba