Nyert is, veszített is a Sberbank csődjén az Erste
Veszteségessé vált az első negyedévben az Erste Bank. Az oka ennek a bankadó és a Sberbank csődje volt, utóbbi azonban nagyon sok új ügyfelet is hozott a hitelintézetnek.
Nyert is, veszített is a Sberbank csődjén az Erste
Veszteségessé vált az első negyedévben az Erste Bank. Az oka ennek a bankadó és a Sberbank csődje volt, utóbbi azonban nagyon sok új ügyfelet is hozott a hitelintézetnek.
Szép számokkal állt elő az Erste Csoport
Az Erste Csoport erős működési teljesítménnyel kezdte az évet: 2022 első negyedévében a nettó eredmény az előző év azonos időszakához képest 26 százalékkal 449 millió euróra nőtt, a működési eredmény 10,4 százalékkal 801 millió euróra nőtt - adta hírül a bankcsoport.
Újabb bank sorsa dőlt el Magyarországon
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) áldását adta arra, hogy a Commerzbank magyar leánya beolvadjon az Erste Bank Hungary-be - írta az Mfor.hu
Az Erste megvizsgálhatja a Sberbank megvásárlását is
Az Erste Bank tavalyi nyeresége megközelítette a 2019-est. A hitelállomány 9, a betétállomány 19 százalékkal nőtt. A csődbe ment Sberbank megvásárlása is érdekelheti a céget a Commerzbank után.
Jelasity Radovan: kár, hogy ezt a penge bankot nem vettük meg hamarabb
Mozgalmas évtizede volt a hazai bankszektornak, ami komoly, földmozgással felérő változásokat hozott, és a folyamatnak még távolról sincs vége. A Napi.hu podcastjának vendége Jelasity Radován, a Magyar Bankszövetség elnöke, az Erste Bank hazai üzletágának vezetője. Kifaggattuk az elmúlt évek mérföldköveiről, arról, hogy végül miért adott el több milliárd forintnyi nemteljesítő hitelt az általa vezetett pénzintézet, mit bánt meg a Citibank lakossági üzletágának megvételekor, és, hogy mivel járt a magyar kormánnyal való „kiegyezés”.