Így javítaná a levegő minőségét a kormány
A cél, hogy a jelenlegi 22 százalékról 27 százalékra növeljék az erdőborította terület arányát Magyarországon - mondta Nagy István agrárminiszter az M1-en.
Így javítaná a levegő minőségét a kormány
A cél, hogy a jelenlegi 22 százalékról 27 százalékra növeljék az erdőborította terület arányát Magyarországon - mondta Nagy István agrárminiszter az M1-en.
Kína hadat üzen egy sivatagnak
Több mint 860 ezer hektárnyi erdőt telepítenek az észak-kínai Belső-Mongólia Autonóm Területen 2019-ben az elsivatagosodás visszaszorítására - közölték a helyi hatóságok kedden.
Több fát szeretne a szaktárca
Ősszel folytatódik az állami erdőkben az idei faültetési program, a tavaszi és őszi szezonban így akár csaknem ötvenmillió csemetével gyarapodhat az állomány. Az évtizedek óta tartó programoknak hála, Magyarországon folyamatosan nő az erdőterületek aránya - írja az MTI a Magyar Nemzet nyomán.
Vörösiszap-katasztrófa: fontos változás történt
Az erdészeti hatóság befejezett erdősítésként átvette, erdőnek minősítette a kolontári vörösiszap-katasztrófa során elöntött egykori mezőgazdasági területeken a Bakonyerdő Zrt. Devecseri Erdészete által 2012-ben végzett erdőtelepítéseket.
Szárazak a források, de egymillió fát ültetnek a magyar nemzeti parkban
A kevés téli csapadék miatt nem indultak meg az időszakos források a Bükkben, viszont a hegységben mind a három kisvasút jár, és hamarosan egymillió facsemetét ültetnek el.