BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

energiapolitika

03.
17.
15:05

Felbőszítheti a magyar kormányt a német multi - kivinnék a pénzt az országból

Izgalmas Elmű és Émász közgyűlésekre számíthatnak péntek délelőtt (ugyanazon a helyszínen) a befektetők. A két tőzsdén is forgó áramszolgáltató cég fő tulajdonosa, a német RWE konszern a Napi.hu információi szerint - jórészt a magyar helyzettől független okból - kivenné a hazai érdekeltségeiből amit lehet, még ha ez fel is bőszíti a magyar kormányt.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
03.
11.
18:06

Szijjártó Európa energiabiztonságáról tárgyalt az USA-ban

Szijjártó Péter a magyar-amerikai gazdasági együttműködésről és Európa energiabiztonságáról tárgyalt Hoyt Brian Yee-vel, az Amerikai Egyesült Államok Külügyminisztériumának európai es eurázsiai ügyekért felelős helyettes államtitkárával, valamint Amos J. Hochsteinnel, az Amerikai Egyesült Államok Külügyminisztériumának energiadiplomáciáért felelős helyettes államtitkárával kedden - közölte a külügyi és külgazdasági államtitkár sajtófőnöke.

Szerző(k):
MTI