Decemberig marad a meleg - drágul az áram
Úgy tűnik, idén nem a hideg, hanem a szárazság okoz majd drágulást az európai energiaszektorban. Az előrejelzések szerint decemberben is folytatódó szokatlan idő növelheti az áram előállításának költségét.
Decemberig marad a meleg - drágul az áram
Úgy tűnik, idén nem a hideg, hanem a szárazság okoz majd drágulást az európai energiaszektorban. Az előrejelzések szerint decemberben is folytatódó szokatlan idő növelheti az áram előállításának költségét.
Félelmetes jóslat érkezett - ezzel nem sokan számoltak
Hatalmas hiány alakulhat ki az olajpiacon a 2020-as években, mivel nem folyik be kellő mennyiségű tőke az olajellátást biztosító befektetésekbe. A közeljövő energiagigászai az állami hátszéllel működő olaj- és gázipari vállalatok lehetnek.
Nagy fogás a lengyeleknél
Jókora gázmezőt találtak Lengyelországban, ráadásul nem palagázról, hanem hagyományos, olcsóbban kitermelhető energiahordozóról van szó.
Bevetik az új orosz "atomfegyvert" - több ország energiaiparát kiüthetik
Kiüti a balti államok, különösen Litvánia energiaiparát a Fehéroroszországban orosz technológiával, orosz hitelből felépült, hamarosan működésibe lépő atomerőmű. Az ott termelt áramot csak igen drága beruházás árán lehetnek kiszorítani az EU energiapiacáról.
Gázellátás: bonyodalmakba került a kormány
A vasárnap lejárt határidőig nem vette meg a Mol a magyar-szlovák gázvezetéket az államtól, pedig hírek szerint a miniszterelnök ragaszkodik ehhez.