BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

energiaipar

09.
13.
08:08

Katasztrófát hozhat a lengyel atomkaland - megszólal a helyi szakértő

Mivel Európában belátható időn belül betiltják a szén alapú villamos energia termelését, a varsói kormány háttérintézményeiben egymás után írják a legkülönbözőbb tervek arról, hogy a ma még Lengyelország áramszükségletének háromnegyedét előállító energiaforrást mivel-hogyan lehetne kiváltani. Papíron újra meg úja üdvözítőként bukkan fel az atomerőmű(vek) építésének ötlete, ám ezzel az úttal valószínűbb, hogy csak még nagyobb bajba kormányozná magát a kabinet.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
Szabó István M. ,
08.
30.
18:58

Ultimátomut adott az EU, inkább 511 milliárdból naperőművet építenek a régióban

Gyökeresen átalakul az ország második legnagyobb elektromos áramot termelő vállalata, az Oltenia Energetikai Komplexum Romániában. Az Európai Unió az állami támogatásokon tengődő működését csak átmeneti megoldásként fogadja el, 2026-ra nekik is búcsút kell inteniük a szénalapú áramtermelésnek. Földgáz és napenergia lehet helyette a befutó.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
Szabó István M. ,