Nagy változás történt a lengyeleknél
Lengyelország legnagyobb energetikai vállalata, az Orlen-csoport mérföldkőhöz érkezett: megkezdte a kitermelést első hazai gázmezőjén, a lengyel Kárpátokban.
Nagy változás történt a lengyeleknél
Lengyelország legnagyobb energetikai vállalata, az Orlen-csoport mérföldkőhöz érkezett: megkezdte a kitermelést első hazai gázmezőjén, a lengyel Kárpátokban.
A járvány megmutatta, mi lesz a következő 30 évben
A koronavírus-járvány miatt kirobbant gazdasági válság visszavetette az energia iránti igényt, ami árcsökkenést hozott. Bár 2021-ben várhatóan talpra áll a gazdaság és az energiapiac is, 2020-ban valószínűleg bepillantást kaptunk a hosszú távú jövőbe.
Kicsike napocskát gyúrnának, ami megoldaná a Föld minden problémáját
Amerikai tudósok a jövő év első felében elkezdenek kísérletezni egy kompakt, kis méretű fúziós reaktorral, amely a Napban lejátszódó folyamatokat utánozza, és olyan energiabőséget ígér, amivel ripsz-ropsz megoldható lenne a klímaválság, és még az emberiség gazdasági tevékenységét is újjáteremtené. Egy bibi van vele: eddig a tudósok bicskája beletört a kivitelezésbe.
Dán segítséggel ütik meg a lengyelek Oroszországot
Lengyelország nem csupán amerikai lng-t, illetve Norvégiában kitermelt és csővezetéken az országba szállított gázt fog vásárolni az orosz beszerzés helyett, hanem Dániából is importál susogó energiahordozót.
Még szorosabbá válhat a lengyel-magyar barátság
A lengyel energiavállalatok fúziójának egyik versenypiaci feltétele, hogy az egyesülés előtt el kell adni a gdanski olajfinomítót. Kérdés, milyen kézbe kerüljön a létesítmény, amely kulcsszerepet játszik az ország orosz olajfüggőségének mérséklésében. Itt jöhetnek be a képbe a magyarok.