Kétéves mélyponton az áramár
Miközben a gáz ára már fél éve a háború előtti szintre tért vissza, az áramár Európa-szerte magasabb maradt. Most végre az is elérte 2021 végi árát, köszönhetően főleg a francia atomerőművek nagyüzemének.
Kétéves mélyponton az áramár
Miközben a gáz ára már fél éve a háború előtti szintre tért vissza, az áramár Európa-szerte magasabb maradt. Most végre az is elérte 2021 végi árát, köszönhetően főleg a francia atomerőművek nagyüzemének.
A cégek kihívása lesz az infláció, az árfolyamváltozás és a béremelés
Egy friss felmérésből derült ki, hogy az idén már nem az energiaáraktól tartanak a legjobban a cégek.
Mi lesz már itt, jöhet a 370 alatti euró?
Újra jó formában van a forint több havi gyengélkedés után. Ennek most jól követhetők az okai, kérdés, meddig erősödhet a hazai fizetőeszköz, és ez milyen hatásokkal jár.
Az EU-ban nálunk az egyik legolcsóbb és a legdrágább is egyben. Mi az?
Az Európai Unión belül Magyarországon a legalacsonyabb a lakossági gáz ára, ám a villamosenergia-árakat nézve is dobogósok vagyunk. Viszont utóbbinál kicsit csalóka a kép, mert a közepes és a nagyvállalati fogyasztók Európa legmagasabb villanyszámláját kénytelenek fizetni idehaza.
Hiába állt feje tetejére a világ: az olajipar, köszöni, virágzik
Vajon az olajkorszak végére, vagy az ipar virágzására készülnek az óriáscégek?