Többet kell fizetniük a fővárosiaknak
Emelkedik a fűtésszámlája azon fővárosiaknak, akik átalánydíjat fizetnek. Ezzel havi 15-16 ezer forintra nő a fizetendő összeg – közölte a Magyar Nemzet.
Többet kell fizetniük a fővárosiaknak
Emelkedik a fűtésszámlája azon fővárosiaknak, akik átalánydíjat fizetnek. Ezzel havi 15-16 ezer forintra nő a fizetendő összeg – közölte a Magyar Nemzet.
Ez áll a magyar Siemens bővítésének hátterében
A csökkenő fogyasztás, az energiaellátás decentralizációja vagy az elavult erőművek cseréje új technológiák bevezetésre készteti a gyártókat is. Az egyik vezető globális szereplő, a Siemens rugalmasságának is köszönheti, hogy versenyben van - nyilatkozta Dale A. Martin, a Siemens Magyarország elnök-vezérigazgatója az NRGReport.com-nak.
Hamarabb jön a filléres áram a vártnál
Egy friss előrejelzés szerint néhány év múlva pariba kerül egymással a szénnel és a nap-, illetve szárazföldi szélenergiával termelt elektromos áram ára. Nem csupán a szénerőműveket, de a gázzal működők egy részét is bezárják. Az áramtermelés költsége 40-60 százalékkal zuhan.
Hujber: Európa nem központosít
Az Európai Unió energiacsomagjának célja a tagországok energiapiaci szabályozásának összehangolása és a növekvő megújuló energiaforrás kapacitásokhoz igazítása. Az integrációval járó intézkedések egy részét viszont a tagországok kritizálják – mondta el az NRGreportnak Hujber András, az Európai Bizottság piaci integrációs ügyekkel foglalkozó szakértője.
Változás az áramszolgáltatóknál - milliókat érinthet
A Nemzeti Közművekhez tartozó Démász országos egyetemes szolgáltatói engedélyt szerzett; így június 1-jétől a Démász villamosenergia-szolgáltatása további négy és félmillió ügyfél számára érhető el országszerte - közölte a Nemzeti Közművek csütörtökön az MTI-vel.