BUX 140317.23 0,5 %
OTP 45860 -0,24 %
header

energetika

08.
21.
00:00

Eladta kintlévőségét a szegedi hőszolgáltató

A fogyasztókkal szemben fennálló összes követelését a Global Faktor Pénzügyi Zrt.-re engedményezte a helyhatóság és az Alfa-Nova Energetikai Kft. tulajdonában lévő Szegedi Hőszolgáltató Kft. − tette közzé honlapján a társaság. A tranzakcióra azért volt szükség, hogy a dél-alföldi nagyvárosban több mint 27 ezer lakossági ügyfelet és 490 közületi fogyasztót kiszolgáló társaság megőrizhesse működőképességét. A Dél-Magyarország információi szerint a Global Faktornak mintegy 700 millió forint értékű követelést adtak el, azt egyelőre nem hozták nyilvánosságra, hogy mennyiért. A társaság kintlévőségei az elmúlt négy évben csaknem megduplázódtak, ráadásul az éven túli tartozások aránya 2012 végére 24-ről 38 százalékra emelkedett. A szegedi hőszolgáltató folyamatosan csökkenő nettó árbevétel mellett három éve folyamatosan veszteséges, tavaly 5,6 milliárd forint árbevétel mellett 179 milliós mérleg szerinti veszteséggel zárt.

Szerző(k):
Körtési Zsolt
08.
21.
00:00

Visszavásárolhatja az állam a fehérvári erőművet

A kormány erkölcsileg, politikailag és anyagilag is támogatja a korábban privatizált székesfehérvári erőmű állami költségvetési forrásból történő visszavásárlását − jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a székesfehérvári kormányülésen. A kormányfő szerint a kabinet Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter vezetésével tárgyalásokat kezdeményez a településsel a felszámolás alatt álló erőmű visszavásárlási összegének megállapítására. A korábban privatizált székesfehérvári cég visszavásárlása indokolt, de \"mereven eltanácsoljuk\" az önkormányzatot attól a szándéktól, hogy ehhez újabb hiteleket vegyen fel − mondta Orbán. Orbán szerint a városbeli Szent György kórház megkapja a korábban már megítélt 7,5 milliárd forintos fejlesztési támogatást és segítséget kap működési adósságának megszüntetésére, illetve a város terveket készít egy új többfunkciós jégcsarnok megépítéséről, valamint a miniszterelnök azt kérte, január végéig szülessen döntés egy önálló műszaki felsőoktatási intézmény alapításáról.

Szerző(k):
MTI