Kiszállna a Főgázból az RWE?
Kiszállna a Főgázból az RWE?
Nyereséges lett az E-Star
Nyereséges volt a csődeljárás alatt álló E-Star az első fél évben, adózás utáni eredménye 1,6 milliárd forintot tett ki, szemben az előző év azonos időszakában elkönyvelt több mint 3 milliárd forintos veszteségnél - közölte a cég a Budapesti értéktőzsde honlapján.
Egyiptomban csillapítja nyersanyagéhségét Kína
Kína egyik legnagyobb olaj- és gáztermelője, a Sinopec Group pénteken bejelentette, hogy 33 százalékos részesedést vásárol az Apache Corporation egyiptomi olaj és gáz érdekeltségeiben 3,1 milliárd dollár értékben.
Egyre több a háztartási naperőmű
Jelentősen nőtt a háztartási méretű kis erőművek száma és összes beépített teljesítménye az utóbbi két évben − közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH). A legtöbb esetben megújuló energiaforrásból helyben megtermelt és általában helyben felhasznált energiáról van szó. Az 50 kVA-t nem meghaladó kis erőművek száma több mint a tízszeresére, beépített kapacitásuk pedig mintegy hússzorosára nőtt 2012-re a 2008-as adatokhoz viszonyítva. Ugyanakkor 2011 és 2012 között a kis erőművek száma összesen közel két és félszeresére, beépített kapacitásuk pedig háromszorosára nőtt. Legnépszerűbbek a napenergiát felhasználó egységek voltak, ezekből 2012. végén két és félszer annyi volt (575-ről 1440-re nőtt a számuk) az országban, mint egy évvel korábban, kapacitásuk pedig 3,1-szeresére nőtt (3,4-ről 10,4 megawattra). Szélenergiás egységből 22, vízen vagy biogázon alapulóból pedig 3-3 működött tavaly Magyarországon.
Már idén jöhet olcsó gáz Romániából
Idén elindulhat a gázszállítás Románia felől Magyarországra, a kezdeti alacsonyabb mennyiség után 2016-tól akár a lakossági fogyasztás felének megfelelő volumen is érkezhet a vezetéken keresztül.