BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

energetika

09.
23.
00:00

Magyarországnak is lökést adhat a palagáz

Magyarországon 4−10 éves távlatban kialakulhat egy olyan energiamix, amely a nem hagyományos gázkészletek kitermelése mellett az atom-, illetve a zöldenergiával egy egészséges portfóliót jelenthet − mondta a Napi Gazdaságnak Steier József, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület (ETE) Területi Szervezete és a BKIK Energiaipari Szakmai Osztályának elnöke. Az energiaszektor jelentős befektetési-beruházási hátrányban van, ennek ellenére számos előkészített program gyakorlatilag csak az engedélyekre vár, a biztos megtérülés révén pedig a nemzetközi pénzügyi források is rendelkezésre állnak (ráadásul sok esetben elegendő lenne, ha bizonyos programok mentén a magánerőt beengednék a szektorba). Steier szerint a 2014−2030-as évek a gáz reneszánszának jegyében telnek majd, az Egyesült Államokban két év alatt 70 százalékkal esett a földgáz mint energiahordozó ára, ami az energiaintenzív iparágak \"újjászületését\" is elindította, hosszú távú fejlődési lehetőségeket adva a gazdaságnak.

Szerző(k):
Leszák Tamás