Még ennél is rosszabb jöhet jövő héten
Jövő héten indul az amerikai gyorsjelentési szezon, elemzők újabb visszaesést várnak. Ezzel a válság óta leghosszabb profitrecesszióval néznek szembe a befektetők úgy, hogy a részvényárak az egekben vannak.
Még ennél is rosszabb jöhet jövő héten
Jövő héten indul az amerikai gyorsjelentési szezon, elemzők újabb visszaesést várnak. Ezzel a válság óta leghosszabb profitrecesszióval néznek szembe a befektetők úgy, hogy a részvényárak az egekben vannak.
Eldördült a startpisztoly - nagy ügylet készül
A részvényesek rábólintottak a tervre, így megkezdődhetnek az előkészületei a dán Dong Energy tőzsdei bevezetésének. A részvényeladással egybekötött tranzakció a legnagyobb ilyen ügylet lehet idén Európában.
Elképesztő méreteket öltött a csődhullám
A hitelfelvevő vállalatok idén globálisan eddig 50 milliárd dollárnyi adósságot voltak képtelenek törleszteni. A fizetésképtelen cégek száma egyre csak növekszik, olyan tempóban, amire a 2009-es válság óta nem volt példa - írja a Financial Times.
Ettől a három dologtól kell most félni
A Goldman Sachs elemzőinek előrejelzése szerint ugyan az amerikai részvénypiac 3 százalékos emelkedéssel zárhatja az évet, a most indult gyorsjelentési szezonban azonban három dologtól is tartani lehet, ami beárnyékolja a rövidtávú kilátásokat.
Kegyetlen kijózanodást hozhat az április
Hamarosan indul az első negyedéves gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban, s a várakozások szerint ez lesz már a harmadik negyedév, amikor csökkennek a vállalati profitok. A piac egyre inkább a prérifarkasra emlékeztet, aki épp túlfutott a szikla peremén, még nem zuhant le, de már elfogyott lába alól a talaj.