BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
header

emmi

07.
26.
15:53

A kormány 82 milliárdos pluszforrást ad egyes kulturális intézményeknek

A kormány a kultúrstratégiai intézmények 2021–2025-es működéséhez és feladatellátásához többletforrást biztosít: öt évre 82 milliárd 250 millió forintot - derül ki a hétfői Magyar Közlönyből. Ezen kívül a fertődi Esterházy-kastély turisztikai fejlesztése kap milliárdokat, és az MTVA is ingyenesen gazdagodik egy eddig állami épülettel. A Magyar Művészeti Akadémia is többlettámogatáshoz jut, öt év alatt több mint 3 milliárd forinthoz.

Szerző(k):
Németh Géza
07.
05.
19:41

L. Simon főigazgatója lenne a múzeumnak, amelynek miniszteri biztosa

A fideszes országgyűlési képviselő, L. Simon László is pályázott a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói posztjára - adta hírül a Mandiner. A politikust áprilisban már az intézmény megújításáért felelős miniszteri biztossá nevezték ki. L. Simon az emlékezetpolitikát aktívan formáló, a közéletben és a nyilvánosságban hangsúlyosan jelen levő intézménnyé tenni a múzeumot.

Szerző(k):
Domokos Erika