Egy magyar szakértő cikke is kiegészíti azokat a véleményeket, amelyek a nyugati gazdasági szankciók Oroszországgal szemben már 2014 után is hatottak és még inkább hatnak 2022. február vége óta. Jelentősen gyengítik az orosz hadsereg harci képességeit.
Szerző(k): Komócsin SándorA dél-európai országok egyre több tengeri szállítású orosz olajat vásárolnak vélhetően azért, hogy mielőtt decemberben érvénybe lép az EU embargója az orosz olajjal szemben, készleteket halmozzanak fel.
Szerző(k): Komócsin SándorEgyre nagyobb a valószínűsége, hogy az európai gazdaság a második félévre recesszióba süllyed - derül ki a Bloomberg friss felméréséből. Az infláció 2024-re térhet vissza 2 százalék közelébe.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA Der Spiegel úgy értesült, hogy az Európai Bizottság a következő napokban pontosítást kíván közzétenni a kérdésben. Ennek fő üzenete az lesz, hogy Moszkva minden áru számára engedélyezi a tranzitútvonal használatát, de csak korlátozott mennyiségben.
Szerző(k): Szabó DánielEurópa nem csupán kőolaj és földgázellátása terén függ Oroszországtól, hanem a dízelüzemanyag területén is, és ebből a háromból kettő olyan, amelyben a két fél kiszolgáltatottsága egymásnak tartósnak látszik.
Szerző(k): Komócsin SándorNe is álmodjunk arról, hogy a németországihoz hasonló, 9 eurós bérlettel utazhatunk, a kormány azt is javasolja, a Ryanair helyett inkább a többi légitársaságot válasszuk. Összefoglalónk a pénteki kormányinfóról.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonHernádi Zsolt, a Mol Nyrt. vezére szerint Európa komoly problémát okozott magának az Oroszországgal szemben bevezetett szankciókkal. Örül annak, hogy Magyarország részleges mentességet kapott az olajembargó alól, de maradtak a megállapodásban elvarratlan szálak. Szerinte Nagy Márton mondatai az extraprofitról inkább a politikai nyilatkozatok kategóriájába tartoznak és fokozatosan ki kellene vezetni a hatósági árazást.
Szerző(k): Szász PéterÉlesen bírálta a szlovákiai parlament házelnöke a miniszterelnököt azért, mert szerinte túl rövid határidővel vállalta, hogy az EU-s olajembargó részeként Szlovákia is lemond az orosz olajról.
Szerző(k): Komócsin SándorAz argentin államfő fogadkozik: országa képes lenne legalább részben pótolni azt az olaj- és gázmennyiséget az európai piacon, amely az orosz energiahordozók embargója, illetve elutasítása miatt kiesik. Egy politikusnak azonban nem feltétlenül kell értenie az ehhez szükséges technikai feltételekhez, de az még így sem elképzelhetetlen, hogy akár a jelentős export szintjéig felpörgethető lenne a dél-amerikai ország palaolaj és palagáz-kitermelése.
Szerző(k): Komócsin Sándor