BUX 139994.95 0,27 %
OTP 45950 -0,04 %
header

elemző

04.
20.
10:24

Mi a baj a magyar gazdasággal? - Erős kritika érkezett

Az átfogó gazdasági stratégiai tervezés nem erőssége a magyar gazdaságpolitikának – ráadásul ezt a rövid távú tervezésre is el lehet mondani. Ez jól látszik a munkaerőpiacon: egyre fokozódik a feszültség, amely bár nem lehetett váratlan, mégis megoldási tervek nélkül érte a gazdasági kormányzatot - állapították meg a Raiffeisen Bank elemzői legújabb stratégiai kiadványukban.

Szerző(k):
Domokos László
04.
14.
12:50

Nagy a baj Magyarországon - tizenhét százalékos pluszra lenne szükség

Tavaly a GDP-hez mért beruházási mutató Magyarországon 17,8 százalékos volt, ami az európai mezőnyben a gyengébbek közé tartozik, ráadásul 2005 óta a legrosszabb magyar mutató. Ha az idén 3,7 százalékkal nő a GDP, akkor legalább 17 százalékos beruházásbővülés kellene, hogy a mutató 20 százalék fölé kerüljön - véli Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője.

Szerző(k):
Domokos László